Györ-Moson-Sopron Megye legfrissebb hírei

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság már a megye második városában teljesítette a kihívást.

A tavaszi, gyermekvédelmi népszavazás jelentőségéről tartott sajtótájékoztatót Gyopáros Alpár országgyűlési képviselő, kormánybiztos Csornán. „Arról döntünk, hogy kik határozzák meg, miként neveljük gyermekeinket, ki adhat szexuális nevelést számukra. A kormánypártok azt mondják, hogy ez kizárólag a szülők joga és feladata” – fejtette ki álláspontját.

Kevesebb vizet, áramot és gázt kellene elhasználnia a magyaroknak – ezt még korábban nyilatkozta a baloldal miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter, aki egyébként „sötétben tartott, trágyával etetett gombákhoz” hasonlította azokat az embereket, akik alacsonyan tartanák az energiaárakat. Kíváncsiak voltunk, mit gondolnak a baloldal miniszterelnök-jelöltjének kijelentéseiről a megyeiek.

Remek őszi szezont zárt az ETO Akadémia női U19-es csapata, ugyanis a lányok a tabella éléről várhatják a folytatást. A Süle János edzette csapat nagy versenyfutásban előzte meg a dobogón az Illés Akadémia és a Ferencváros együttesét.

Minden információ megvolt, a tartózkodási helyét megállapították és nemzetközi felkérésre Bécsben fogták el az európai elfogatóparancs alapján körözött soproni férfit.

A fiatal lány eltűnése kapcsán a Komáromi Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri.

A koronavírus és a lezárások negatív gazdasági hatásainak ellensúlyozására a Bécsi Gazdasági Ügynökség összesen 36 millió euró értékben finanszíroz különböző támogatási programokat. Ebből 15 millió euró jut a bécsi szállodaiparnak, ahol egy új döntés értelmében jövő nyárig lehet pályázni erre a keretösszegre.

A döntés négy győri parkolóházat érint.

Az Alpokalján akár a 20 centimétert is meghaladhatja a lehullott friss hó vastagsága.

Folytatódik a Jereván lakótelep karácsonyváró rendezvénysorozata.

Rendkívüli közgyűlésre hívták tegnap a győri képviselőket. Az egyetlen napirendi pontban arról kellett dönteniük, hogy elfogadják vagy elutasítják a Győr-Szol zrt. földgázkereskedője által kezdeményezett szerződésmódosítást.

Friss megyei adatok.

Többet is költünk a karácsonyfára.

A Jóakarat Társasága december 9-én Kapuváron vendégeli meg babgulyással a rászorulókat.
Hirdetés

14990 Forint | Mûszaki cikkek | Semmi | Semmi

Négy győri csapat jutott az országos döntőbe. A révaisok ezüstéremmel térhettek haza.

Kedden tartott sajtótájékoztatót az osztrák kancellár a lezárások feloldásáról. A nyitás részleteiről a tartományok vezetőivel együtt dönt a kormány.

Sok év telt el, amíg az asztalfiókból a nyomdába került első verseskötete, mert nagy utat járt be, mire közlekedésmérnökből költőnő lett. Költészetéről, a hallgatói évekről és élete vargabetűiről beszélgettünk.

Ütemesen haladnak a Múzeumnegyed munkálatai, amely 2022. március 31-ére készül el. A fejlesztés mintegy hárommilliárd forintból valósulhat meg a Nemzeti Kastély- és a Nemzeti Várprogram keretében.


A 20 éves játékos kedden az M4 Sport Sporthíradójában elmondta, régóta várt arra a pillanatra, amely november 14-én következett el Izlandon.

Karácsonyt idéző illat lengi be a faluházat: elkészült Rajka első mézeskalácsfaluja. Kiss Rita kezdeményezéséhez kilenc háziasszony csatlakozott: a templom és többtucatnyi házikó mellett számos kiegészítőt is süteményből alkottak meg.

Szakmai konferencián mutatkozott be a Papagájmentő Alapítvány Győrben. A vendégeket az alapítvány elnökei, Dr. Dézsiné Szentes Veronika és dr. Andréka György köszöntötték.

A 30 éves mosonmagyaróvári férfi egy lakást bérelt, ott termesztett marihuánát.

Közel ötven migránst fogtak két megyei településen a rendőrök.
Hirdetés

162370 Forint | Mûszaki cikkek | Semmi | Semmi
A Cegléd sorozatban ötödik vereségét szenvedte el a női kosárlabda NB I-ben, noha hétfői találkozóján az utolsó negyed előtt még tíz ponttal vezetett a vendég Győr ellen, amely végül nagyot hajrázva fordított.

A tervek szerint december 10-én forgalomba helyezhetik az utat.

A Magyar Nemzet információi szerint, az 51 éves soproni olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász megfertőződött a koronavírussal. Kórházban kezelik, az állapota súlyos, lélegeztetőgépre került.

700 lépés a suli körül a gazdára váró állatokért címmel szervezett programot a mosonmagyaróvári Glück-iskola hétfőn.

A Győri Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának egyik baleseti helyszínelője öltötte magára a nagyszakállú jelmezét és szaloncukrot osztogatott a Baross utcán. Társai láthatósági mellénnyel és lámpákkal kedveskedtek a járókelőknek, de ami ennél fontosabb: hasznos tippeket is adtak a balesetek elkerüléséért.

Mosonmagyaróvár pályázik az Országos Görpark Program keretében egy új gördeszkáspálya létrehozására, melyhez 65 milliós önrészt biztosít a helyi önkormányzat.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség az 5 éves kislányról pornográf képeket megszerző férfiakra
A felvételeket a gyerek anyja készítette, és küldte el a férfiaknak.
Olvasóinkat arról kérdeztük, mit gondolnak a gyermekek váltott elhelyezéséről?
Hirdetés

80410 Forint | Mûszaki cikkek | Semmi | Semmi

Gázolások miatt késnek a vonatok a Budapest-Záhony és a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon – közölte a Mávinform a vasúttársaság honlapján vasárnap este.

Már az olvasópróba előtt elkelt az összes jegy a Vaskakas Bábszínház legújabb premierjére, A dzsungel könyvére. Rudyard Kipling világsikerű művét a Disney is megfilmesítette, most pedig a bábszínház saját, musicalt és mesejátékot ötvöző átiratában ismerkedhetünk meg Mauglival, Szürke Testvérrel, Bagirával és a többi dzsungellakóval.

Elvadult, gondozatlan manapság Rábaszentmiklós határában a „szőlőhegy”. Talán csak a községi parcellán látszik a művelés nyoma. A terület fejlesztésére most pályázaton nyert támogatást a falu: utat építenek, gyümölcsöst telepítenek.
A legutóbb döntős Corona Brasov 6-3-ra nyert a Győr vendégeként a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Vasárnap délelőtt a Győri Nemzeti Színház előtt találkozhattak a gyerekek a Mikulással.

A csúcsdíszt végül a Mikulás tette fel a fára.


Sízők egy nyolcfős csoportja letért a kijelölt pályáról.

Alapításának hatvanadik évfordulóját ünnepelte a kónyi Erkel Ferenc Énekkar. A hat évtized alatt sokan megfordultak a kórusban, de vannak még alapító tagok, akik ma is énekelnek. És nem változott a karnagy személye sem: Veér György tanár úr hatvan, sőt, hatvanegy éve vezeti a csoportot. Ő a hét embere.

A 19. fordulóval folytatódnak a Merkantil Bank NB II küzdelmei, az ETO Dorogra látogat.

Az utolsó idei fordulót rendezik hétvégén az NB III Nyugati csoportban.

Huszár Gábor felvételei.

A 63-as kilométernél történt az eset.

A Börcsi Faluszépítő és Kulturális Egyesület idén negyedik alkalommal szervezte mert a Mikulásfutást, ezúttal is jótékony céllal.
