Nemzeti Sport legfrissebb hírei

CIES: egy PL-szerződés a legstabilabb, az olasz élvonalé a legtöbb „futballidegen”
2022-01-24 12:11 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Arányaiban a kínai bajnokságban foglalkoztatják a legtöbb 30 év feletti játékost, míg a legtöbb 21 év alatti futballista a brazil, az argentin és a francia élvonalban szerepel – derül ki a Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) által kiadott legfrissebb, 15 élvonalbeli ligát vizsgáló felmérésből.
Peking: nyitva a három olimpiai falu, Bach karanténnal kezd
2022-01-24 12:10 | Nemzeti Sport - Sport
Már nyitva áll a pekingi, a jencsingi és a csangcsiakoui olimpiai falu, így a jövő pénteken kezdődő téli olimpiára érkező versenyzők, kísérők beköltözhetnek a szálláshelyükre. További hír, hogy karanténnal kezdi meg tartózkodását a pekingi téli játékok helyszínén Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke.
PL: a siker jutalma – hosszabbított a Brentford vezetőedzője
2022-01-24 11:56 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Új, a 2024–25-ös idény végéig szóló szerződést írt alá Thomas Frank, az angol labdarúgó-bajnokságban újonc Brentford trénere.
Sportrádió: Mintha a Barcelona jobban akarta volna – Hanga Ádám
2022-01-24 11:49 | Nemzeti Sport - Sport
A spanyol férfi kosárlabda-bajnokság el Clásicóján a Barcelona 85–75-re legyőzte idegenben a Real Madridot. Hanga Ádám, a madridiak játékosa 19 percet játszott, három pontot dobott. Hanga a Sportrádiónak értékelte a találkozót, és beszélt a célokról.
Férfi kézi Eb: édesapjára emlékezik a volt tatabányai szélső
2022-01-24 11:04 | Nemzeti Sport - Sport
Jól ismeri hazánkat a montenegrói férfi kézilabda-válogatott balszélsője, Milos Vujovics, aki a 2014–2015-ös idényben a Pécs, 2015 és 2020 között pedig a Tatabánya játékosa volt, magyarországi karrierje alatt több mint ezer (!) gólt szerzett. A 28 éves kézilabdázó az Európa-bajnokságon eddig 23-szor volt eredményes, a labdaszerzésekre vonatkozó statisztikát (7) vezeti.
Férfi kézi Eb: Alilovic megsérült, visszatér Szegedre
2022-01-24 11:01 | Nemzeti Sport - Sport
Mirko Alilovic megsérült, a regeneráció idejére pedig visszatér klubjához Szegedre – számolt be a Horvát Kézilabda-szövetség a hivatalos Twitter-oldalán.
Videó: a volt angol bíró szerint a Liverpool 2. és 3. góljai is játékvezetői hiba
2022-01-24 10:55 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Mint ismert, a Liverpool 3–1-re nyert Londonban a Crystal Palace ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. A korábbi kiváló angol játékvezető, Mark Clattenburg szerint azonban a vendégek második és harmadik gólja is kifogásolható bírói oldalról – olvasható a Daily Mailen.
NFL: Tom Brady még nem döntötte el, hogy folytatja-e
2022-01-24 10:54 | Nemzeti Sport - Sport
Egyelőre nem lehet tudni, hogy a következő szezonban is játszik-e majd Tom Brady, a Tampa Bay Buccaneers 44 éves irányítója, aki címvédő csapatával vasárnap, a rájátszás második körében búcsúzott a Los Angeles Ramsszel szemben – adta hírül az MTI.
Férfi kézi Eb: a lengyelek megóvták az oroszok elleni meccset – sajtóhír
2022-01-24 10:42 | Nemzeti Sport - Sport
Mint ismert, Lengyelország döntetlent játszott (29–29) Oroszországgal a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság pozsonyi középdöntőjének 3. fordulójában. A tvsport.pl úgy tudja, a lengyel szövetség megóvta a meccset az EHF-nél, mivel szerinte az oroszok érvénytelen gólt szereztek az utolsó másodpercekben, s Lengyelország emiatt bukta el a győzelmet.
Peking 2022: volt NHL-esek a címvédő orosz hokiválogatottban
2022-01-24 10:37 | Nemzeti Sport - Sport
Több volt NHL-es hokis is helyet kapott a február 4-én kezdődő pekingi téli olimpiára címvédőként készülő orosz férfi jégkorong-válogatott 25 fős keretében – számolt be a hírről az MTI.
2022-01-24 10:17 | Nemzeti Sport - Sport
Az amerikai Hudson Swafford nyerte meg a profi golfozók legrangosabb sorozatának (US PGA Tour) vasárnap zárult versenyét, a 7.5 millió dollár összdíjazású The American Express elnevezésű tornát.
MU: Lingard ismét kölcsönbe kerülhet, de most nem a West Ham csapna le rá
2022-01-24 09:57 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester United 32-szeres angol válogatott játékosa, Jesse Lingard idén télen is kölcsönbe kerülhet, most viszont nem a West Ham Unitedhez, hanem a Newcastle Unitedhez.
Sznúker: személyes gyász után történelmi iráni siker
2022-01-24 09:50 | Nemzeti Sport - Sport
Hosszein Vafaei győzelmével ért véget Leicesterben sznúker shoot out-torna Leicesterben. Az iráni játékos a döntőben a háromszoros világbajnok Mark Williamset győzte le. Vafaeinek ez az első profi pontszerző diadala.
Vizes vb: „Aki ilyet fontolgat a fejében, mondjon le!”
2022-01-24 09:47 | Nemzeti Sport - Sport
Nem tartják jó ötletnek a vizes sportok képviselői, hogy egy éven belül akarnak két világbajnokságot és olimpiát rendezni.
Építõipari munka
1 Forint | Munka, állás | Jász-Nagykun-Szolnok | Szolnok
A GSW a Jazzt, a Dallas a Memphist győzte le, a Heat vezeti Keletet
2022-01-24 09:24 | Nemzeti Sport - Sport
Kikapott a Nets, a Bulls és a Lakers is, Jayson Tatum szenzációsan játszott, de folytatta jó szériáját Joel Embiid, valamint az Atlanta is.
Aus. Open: Medvegyev és Sinner negyeddöntős, Halep kiesett
2022-01-24 09:23 | Nemzeti Sport - Sport
Magyar idő szerint hétfőn a világranglistán második orosz, Danyiil Medvegyev, a kilencedik pozícióban tanyázó kanadai, Felix Auger-Aliassime és a tizedik olasz, Jannik Sinner is nyolc közé jutott az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon (Australian Open). A nők között a korábbi világelső, a román Simona Halep a nyolcaddöntőben búcsúzott, mivel a francia Alize Cornet legyőzte őt.
Aus. Open: Medvegyev, Sinner és Swiatek negyeddöntős
Magyar idő szerint hétfőn a világranglistán második Danyiil Medvegyev, a kilencedik pozícióban tanyázó Félix Auger-Aliassime és a tizedik Jannik Sinner is a legjobb nyolc közé jutott az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokságon (Australian Open). A nők között a korábbi világelső Simona Halep a nyolcaddöntőben búcsúzott, a 2020-ban Roland Garros-győztes Iga Swiatek viszont bejutott a következő körbe.
Jégkorong MK: Amit nem bírtunk el lábbal, azt szívvel pótoltuk – Hetényi Zoltán
2022-01-24 09:19 | Nemzeti Sport - Sport
Senki sem hitte volna, hogy megismétlődik az egy évvel ezelőtti csoda, és a Debreceni EAC ezúttal Székesfehérváron győzi le a Hydro Fehérvár AV19-et a jégkorong Magyar Kupa döntőjében. Ezzel a véleménnyel egyetért Hetényi Zoltán, a DEAC kapusa, aki olyan lövéseket is kifogott, amelyek hárítása lehetetlennek tűnt. De a debrecenieknek az sem jelentett lehetetlen küldetést, hogy az utolsó bő egy percet három a hat ellen kivédekezzék, s megtartsák 4–3-as előnyüket. A kapus mellett a győztes gólt szerző Sági Martin és a vesztes csapatból Erdély Csanád is nyilatkozott az NSO Tv-nek.
Puskás Akadémia: Szükség van minőségi külföldiekre – Tóth Balázs
2022-01-24 08:55 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A Puskás Akadémia klubigazgatóját feldobja, hogy az utóbbi időben számos akadémista kapott lehetőséget a felnőtteknél, kinevezése óta nagyobb figyelmet fordítanak a fiatal és a magyar futballistákra.
Everton: már Angliába utazott, napokon belül kinevezhetik az új menedzsert
2022-01-24 08:33 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A jelek szerint egyelőre semmi nem lesz Wayne Rooney szenzációnak ígérkező liverpooli visszatéréséből: angol sajtóhírek szerint a korábbi csatárklasszis helyett a Fenerbahce korábbi trénere, Vítor Pereira lesz az Everton új szakvezetője. Fabrizio Romano átigazolási szakíró beszámolója alapján már Angliába is utazhatott a portugál tréner, hogy a szerződése utolsó pontjairól is megállapodjon.
Birkózás: erősödött a sportág az olimpiai mozgalomban
2022-01-24 08:30 | Nemzeti Sport - Sport
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) vizsgálata alapján a birkózás vezeti a küzdősportok mezőnyét, és az összes sportág között is az első harmadban van. Az ötkarikás program Párizsban nem változik, Los Angelesben jöhet a strandbirkózás. Módosult a szabály: 1-1 után az első pont szerzője győz! – számolt be minderről a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ).
Honvéd: Spanyol vagyok, visz a vérem – Nono
2022-01-24 08:28 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A Bp. Honvéd középpályása a vírus okozta nehéz helyzetről, az ősszel elkövetett hibákról és Horváth Ferenc bizalmáról is beszélt lapunknak.
Milan: Ibra a pályát okolja, a városi derbit is kihagyhatja
2022-01-24 07:43 | Nemzeti Sport - Sport
Mint ismeretes, az AC Milan svéd labdarúgóját, Zlatan Ibrahimovicot már a 28. percben le kellett cserélni vasárnap, a Juventus elleni (0–0) hazai meccsen. A találkozó után a milánóiak vezetőedzője, Stefano Pioli beszélt a csatár a sérüléséről.
Alkalmi Társalkodónõi munka.
8 Forint | Munka, állás | Borsod-Abaúj-Zemplén | Miskolc
NFL: hosszabbítás után ment tovább a Kansas City Chiefs
2022-01-24 07:10 | Nemzeti Sport - Sport
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásában a Kansas City Chiefs hosszabbítás után 42–36-ra legyőzte Buffalo Billst, s bejutott a főcsoportdöntőbe, melyben a Cincinnati Bengals lesz az ellenfele.
NHL: ismét győzött a Penguins, öt meccse veretlen
2022-01-24 07:09 | Nemzeti Sport - Sport
Sorozatban ötödik alkalommal győzött a Pittsburgh Penguins, amely ezúttal szétlövéssel 3–2-re nyert a Winnipeg Jets ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján, amelyen a St. Luis Blues 3–1-re legyőzte a Vancouver Canuckst.
2022-01-24 02:05 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Az előttünk álló héten folytatódik a férfi kézilabda Európa-bajnokság – hétvégén már a bronzmérkőzés és a döntő jön! Idén először láthatunk labdarúgó NB I-es mérkőzéseket, vasárnap az Újpest a Ferencvárossal találkozik. A női kézilabda Bajnokok Ligájában pályán az FTC. Nem maradunk amerikai sportok nélkül sem.
NFL: 24 pontos hátrányból visszajött, mégis kikapott a Bucs a Ramstől
2022-01-24 00:30 | Nemzeti Sport - Sport
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) rájátszásában a Los Angeles Rams 30–27-re legyőzte idegenben a Tampa Bay Buccaneerst, s bejutott a főcsoportdöntőbe.
2022-01-23 23:36 | Nemzeti Sport - Sport
A németországi Titisee-Neustadtban folytatódott a síugrók világkupa-sorozata. A szombati verseny után vasárnap is az összetett világkupában vezető német Karl Geiger nyert, s a többi dobogós személye sem változott egy nap alatt, azaz a szlovén Anze Lanisek lett a második, a német Markus Eisenbichler pedig a harmadik.
Légiósok: Holman Dávid ismét azt csinálhatja, amit imád – futballozhat
2022-01-23 23:29 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Felépült súlyos térdsérüléséből az elmúlt időszakban minden interjúkérést udvariasan elhárító Holman Dávid, a pozsonyi Slovan labdarúgója, aki a tavasszal bajnoki címmel ünnepelné kisfia születését.
2022-01-23 22:21 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A The Athletic beszámolója szerint a Brentford és Christian Eriksen képviselői mindenben megállapodtak egymással, így a 29 éves középpályás az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. helyén álló együttesben folytathatja a karrierjét. Ugyanakkor az angol Labdarúgó-szövetség (FA) és a PL vezetősége még akadályt gördíthet a megállapodás elé: mindkét szervezet részt akar venni a labdarúgó Európa-bajnokságon összeesett, karrierjét egy a mellkasába ültetett, minidefibrillátorral folytatni kívánó Eriksen orvosi tesztelésében.
Női kézi Eb-sel.: Tatabányán fogadjuk a spanyolokat
2022-01-23 21:43 | Nemzeti Sport - Sport
Tatabányán és Santanderben rendezik a magyar–spanyol mérkőzéseket márciusban a női kézilabda Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik, illetve negyedik fordulójában – írja a Magyar Távirati Iroda.
Férfi kézi Eb: vége a nagy spanyol sorozatnak, Norvégia néggyel nyert
2022-01-23 21:32 | Nemzeti Sport - Sport
A magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában Norvégia szinte végig vezetve 27–23-ra legyőzte a címvédő Spanyolországot, így a továbbjutás kérdése csak az utolsó fordulóban dől majd el a csoportban.
Férfi röplabda Extraliga: a Barcika nyerte a rangadót
2022-01-23 21:25 | Nemzeti Sport - Sport
A Kazincbarcika nagy csatában, öt játszmában kerekedett a vendég Kaposvár fölé a férfi röplabda Extraliga vasárnapi játéknapján – tudósít a Magyar Távirati Iroda.
Közép Ázsiai kiskutyák eladók
40000 Forint | Mezõgazdaság, állatartás | Békés | Gyula
Jégkorong: összevonhatják a divíziós vb első osztályának csoportjait
2022-01-23 21:12 | Nemzeti Sport - Sport
A Nemzetközi Jégkorongszövetség (IIHF) már a közeljövőben átszervezheti a divíziós világbajnokságok első osztályának (I/A és I/B) jelenleg hat-hat csapatos, egymás alá rendelt két osztályát, amelyben a magyar válogatott a feljutásos két évet leszámítva 2001 óta szerepel – adta hírül az MTI.
Sakk: Rapport gyorsan végzett, remi Karjakinnal
2022-01-23 21:05 | Nemzeti Sport - Sport
Újabb döntetlennel folytatta szereplését Rapport Richárd a hollandiai Wijk aan Zeeben zajló szupertornán. A 8. fordulóban a legjobb magyar sakknagymester a sötét bábukat vezetve osztozott meg a ponton az orosz Szergej Karjakinnal.
Női vízi világliga: öt olimpiai bronzérmes a magyar keretben
2022-01-23 20:55 | Nemzeti Sport - Sport
Bíró Attila szövetségi kapitány a tokiói olimpián bronzérmes csapatból öt játékost hívott be a nemzeti csapat keddi világliga-mérkőzésére – írja a Magyar Távirati Iroda.
Serie A: AC Milan–Juventus – élőben az NSO-n!
2022-01-23 20:22 | Nemzeti Sport - Sport
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 23. fordulójának záró mérkőzésén a meccs előtt 3. helyen álló (a forduló előtt még 2.) AC Milan az 5. Juventust fogadja – kövesse nyomon a mérkőzést élő tudósításunkban!
La Liga: Alavés–Barcelona élőben az NSO-n!
A La Liga 22. fordulójában az Alavés a Barcelonát fogadja.
Úszás: Hosszú Katinka igent mondott párjának – kép
2022-01-23 20:20 | Nemzeti Sport - Sport
A háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka a hivatalos Facebook-oldalán tette közzé, hogy igent mondott párjának és edzőjének, Gelencsér Máténak.
Serie A: későn ébredt az Empoli, a Roma hatgólos meccsen nyert
2022-01-23 20:02 | Nemzeti Sport - Sport
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Roma 4–2-re győzött idegenben az Empoli ellen.
2022-01-23 19:55 | Nemzeti Sport - Sport
Korábbi sérülését követő rehabilitációja miatt a téli időszakban három hónapot itthon tölt Korok Fatima, a szabadtüdős merülés kétszeres világbajnoka, sőt márciusig itthon készül az idei év fő eseményére, a Bahama-szigeteknél rendezendő meghívásos elitversenyre.
Jégkorong MK: elképesztő meccsen védte meg a címét a DEAC a Fehérvár ellen
2022-01-23 19:40 | Nemzeti Sport - Sport
A Székesfehérváron rendezett férfi jégkorong Magyar Kupa döntőjét óriási csatában a címvédő DEAC nyerte a Fehérvár AV19 ellen, miután a rendes játékidő hajrájában 3-3-nál Sági Martin emberelőnyös góljával győzni tudott. Az utolsó percre a DEAC kettős emberhátrányba került, de hiába hozta le a kapusát a Fehérvár, végül nem sikerült kiharcolni a hosszabbítást, így 2012 óta első alkalommal hozott címvédést a Magyar Kupa.
Afrika-kupa: a 9. pár hozott döntést, Burkina Faso az első negyeddöntős
2022-01-23 19:21 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Burkina Faso jutott elsőként a legjobb nyolc közé a 2022-es Afika-kupán, miután az együttes fordulatos 120 percet követően tizenegyesekkel legyűrte Gabont.
Bundesliga: a Bayern remek gólokkal győzte le a Herthát
2022-01-23 19:05 | Nemzeti Sport - Sport
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában a Bayern München nagyon simán, 4–1-re legyőzte idegenben a Hertha BSC-t.
2022-01-23 18:52 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának derbijén a Chelsea 2–0-ra legyőzte a Tottenham Hotspurt a Stamford Bridge-en.
Női kosár NB I: a Csata nyerte a vasárnapi fővárosi derbit
2022-01-23 18:44 | Nemzeti Sport - Sport
A Csata 96–78-ra legyőzte az ELTE BEAC-ot a női kosárlabda NB I 18. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.
Erste Liga: egy harmad elég volt a Csíkszereda győzelméhez Brassóban
2022-01-23 18:33 | Nemzeti Sport - Sport
A hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) vasárnapi mérkőzésén a Csíkszereda a középső harmadban szerzett három góljával megnyerte a Brassó otthonában rendezett erdélyi rangadót.
Női kézi NB I: a Vasas nagyon megdolgoztatta a DVSC-t
2022-01-23 18:25 | Nemzeti Sport - Sport
A Vasas nagy csatára késztette a DVSC-t, de a házigazda debreceniek jobban hajráztak, és 31–29-re megnyerték a két csapat mérkőzését a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.
2022-01-23 18:15 | Nemzeti Sport - Sport
A ZEAL 22 EU együttese jelentette a végállomást az MTK FIFA-csapatának a virtuális Bajnokok Ligájában. A párharc két döntetlent követően a harmadik összecsapás hosszabbításában dőlt el – számolt be a fővárosi klub e-sport-szakosztálya.