Nemzeti Sport legfrissebb hírei

NHL: idegenben győzte le a nyugati elsőt a Kraken
2022-11-26 07:36 | Nemzeti Sport - Sport
Majdnem teljes fordulót rendeztek az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti pénteki és szombati játéknapján, hiszen a 32 csapatból 26 is jégre lépett. A 13 lejátszott mérkőzésből öt is a ráadásban dőlt el. A nyugati első Vegas Golden Knights otthon kapott ki 4–2-re a harmadik helyezett Seattle Krakentől, míg a keleti listavezető Boston Bruins 21. mérkőzésén 18. győzelmét szerezte meg a Carolina Hurricanes elleni hosszabbításos 3–2-es sikerével. Érdekesség, hogy a vendégek legutóbbi öt mérkőzésükön vereséget szenvedtek, ebből négyszer ráadás után kaptak ki.
NBA: LeBron James győzelemmel tért vissza, Curryék is simán nyertek
2022-11-26 07:02 | Nemzeti Sport - Sport
LeBron James visszatért ágyéksérülése után a Los Angeles Lakersbe, amely a héten másodszor is legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. A kaliforniaiak ezúttal idegenben nyertek 105–94-re. A négyszeres bajnok James 21 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal zárt, míg csapattársa, Anthony Davis dupla duplát ért el 25 pontjával, 15 lepattanójával és négy gólpasszával.
NB II: profi szerződést kapott az MTK-tól az ifi BL-ben remeklő tehetség
2022-11-26 01:31 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Profi szerződést írt alá a labdarúgó NB II-ben szereplő MTK Budapesttel a szélső védőként, szélső támadóként és belső középpályásként is bevethető Merényi Ádám – számolt be róla a klub honlapja.
Vb 2022: már-már brazilos az amerikai mérleg Anglia ellen
2022-11-25 22:51 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint beszámoltunk róla, nem hozott gólt Anglia és az Egyesült Államok péntek esti mérkőzése a katari labdarúgó-világbajnokságon. Íme, néhány statisztikai érdekesség a nullák világából!
2022-11-25 22:56 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Szombaton Argentínára fontos mérkőzés vár a labdarúgó-világbajnokságon – Lionel Messiék az első körben elszenvedett vereség után azzal a Mexikóval találkoznak, amely legyőzte Lengyelországot. Lewandowskiék a remekül kezdő szaúdiak ellen javítanának. A francia válogatott a D-csoport rangadóján Dániával néz farkasszemet, míg Tunézia Ausztráliával játszik. Lesz még kézilabda, kosárlabda és tenisz is.
2022-11-25 22:27 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A futsal NB I 12. fordulójában a Veszprém 4–0-ra kiütötte Nyíregyházát. A Rubeola FC 4–4-es döntetlent játszott Nyírbátorral.
2022-11-25 21:50 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Anglia 0–0-s döntetlent játszott az Amerikai Egyesült Államokkal a katari labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának 2. fordulójában.
Búcsúzó rendező, sérült Neymar, csodás Richarlison
2022-11-25 21:47 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:
Női röplabda Extraliga: a Vasas nyerte a Békéscsaba elleni rangadót
2022-11-25 21:44 | Nemzeti Sport - Sport
A címvédő Vasas nagy csatában, 3:2-re legyőzte vendégét, az eddig listavezető Békéscsabát a női röplabda Extraliga 6. fordulójának pénteki rangadóján.
Vb 2022: a nagy rangadón is 4. játékvezető lesz Kovács István
2022-11-25 21:41 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Újabb jelentős megbízatást kapott Kovács István a katari labdarúgó-világbajnokságon. A 38 éves nagykárolyi bíró a Spanyolország–Németország meccsen működhet közre negyedik játékvezetőként vasárnap.
Vb 2022: Így is nagyszerű helyzetben vagyunk – Harry Kane
2022-11-25 21:28 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint ismert, Anglia gól nélküli döntetlent játszott az Egyesült Államokkal a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában. Mutatjuk, miképp értékeltek a felek a lefújást követően.
Férfi vízilabda MK: elődöntős az FTC és a Vasas
2022-11-25 21:24 | Nemzeti Sport - Sport
A Vasas és a címvédő Ferencváros is kettős győzelemmel jutott tovább a férfi vízilabda Magyar Kupa negyeddöntőjéből, pénteken.
Kõmûves munkákat vállalok
1 Ft | Szolgáltatás, szervíz | Budapest | Budapest
Darts: Van Gerwen és Anderson is továbbjutott Mineheadben
2022-11-25 21:21 | Nemzeti Sport - Sport
Hullottak a nagy nevek is a Players Championship Finals első fordulójában Mineheadben. Gerwyn Price, Michael Smith, Damon Heta és Nathan Aspinall is azonnal búcsúzott, míg Michael van Gerwen és Gary Anderson továbbjutott.
Férfi röplabda Extraliga: nehezen nyert a Kaposvár
2022-11-25 20:59 | Nemzeti Sport - Sport
A Kaposvár – noha már 2:0-ra vezetett – 3:2-re győzte le a vendég MÁV Előre csapatát a férfi röplabda Extraliga alapszakaszának pénteki mérkőzésén. A két együttes legutóbb október 8-án találkozott egymással, a somogyiak akkor is 3:2-re nyertek Székesfehérváron.
Akik jeget vittek a sivatagba – egy magyar házaspár különös története
2022-11-25 20:54 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Lénárt Ildikó jégtáncoktató és Dörök Bence hokiedző évek óta Katarban készíti fel a fiatalokat – a világbajnoki tematikájú jégtáncshow főpróbáján jártunk, a futballfesztivál alkalmából most kivételesen viselhettek harisnyát a lányok.
Úszás: nyolc egyetemmel kötött együttműködést a magyar szövetség
2022-11-25 20:47 | Nemzeti Sport - Sport
A Magyar Úszószövetség (MÚSZ) nyolc egyetemmel kötött együttműködési megállapodást, amellyel az Úszó Nemzet Programban résztvevő oktatók kiválasztását és fejlesztését segítik.
Úszás: újabb négy tagot választottak be a Hírességek Csarnokába
2022-11-25 20:36 | Nemzeti Sport - Sport
Ünnepelni gyűltek össze az úszók péntek este a budai Várban: díjazták az esztendő legjobbjait, és négy újabb tagot választottak be a hazai Hírességek Csarnokába.
Döntetlen a kérlelhetetlenség és az őszinteség rangadóján – Csillag Péter jelenti Dohából
2022-11-25 20:34 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
A világbajnokság eddigi talán legtüzesebb szurkolótábora, az ecuadori közönség hangulatát „másfél” gól fokozta a Kalifa Nemzetközi Stadionban a hollandok elleni mérkőzésen, az elsőt azonban hiába ünnepelte a nép, les miatt nem adták meg. Az A-csoport első körös győzteseinek rangadóján Hollandia és Ecuador 1–1-es döntetlenre végzett egymással.
2022-11-25 20:32 | Nemzeti Sport - Sport
Veres Andrea 10:24:35-ös idővel nyerte meg a Piros 85 ultrafutóversenyt a nők között, s összetettben a kilencedik helyen végzett.
FTC: Szöllősi-Zácsik, Stolle, Bíró és Cirjenics-Kovacsics Anikó is edzésbe állt
2022-11-25 20:09 | Nemzeti Sport - Sport
Szinte a teljes keret újra edzésbe állt az FTC-Rail Cargo Hungaria kézilabdacsapatánál – adta hírül a fradi.hu.
Alpesisí-vk: szombatra halasztották a férfi lesiklást Lake Louise-ban
2022-11-25 20:06 | Nemzeti Sport - Sport
A rossz időjárás miatt péntekről szombatra halasztották a férfi lesiklást az alpesi sízők világkupa-sorozatának Lake Louise-i állomásán.
Vb 2022: Ez volt karrierem egyik legnehezebb napja – Neymar
2022-11-25 20:05 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint beszámoltunk róla, a brazil labdarúgó-válogatott kulcsembere, Neymar megsérült a világbajnokságon a Szerbia elleni csoportmérkőzésen. A dél-amerikaiak kiválósága a csoportkörben már biztosan nem játszhat, ő azonban nagyon is hisz a gyors felépülésben – a világsztár minderre a közösségi oldalán utalt.
Új kartondoboz eladó
50 Ft | Lakás, otthon, kert, barkács | Borsod-Abaúj-Zemplén | Farkaslyuk
Osztrák hokiliga: fantasztikus fordítás után nyert a Fehérvár
2022-11-25 19:57 | Nemzeti Sport - Sport
Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Fehérvár az osztrák jégkorong-bajnokságban (ICEHL): a magyar csapat kétgólos hátrányból fordított bő két perc alatt, és 4–3-ra győzött a Villach vendégeként.
Gyász: december 13-án helyezik végső nyugalomra Mészöly Kálmánt
2022-11-25 19:33 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Családhoz közeli forrásból a Nemzeti Sport úgy értesült, hogy a 81 éves korában elhunyt Mészöly Kálmánt december 13-án helyezik végső nyugalomra.
Erste Liga: kikapott a Gyergyó otthonában a BJAHC, Fehérváron nyert a DVTK
2022-11-25 19:17 | Nemzeti Sport - Sport
Vereséget szenvedett az első helyen álló Budapest Jégkorong Akadémia a Gyergyói Hoki Klub ellen a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) pénteki játéknapján. A Ferencváros Brassóban kapott ki, a DVTK idegenben győzte le a FEHA19-et, míg a Debreceni EAC otthon győzedelmeskedett a Dunaújvárosi Acélbikákkal szemben. Az Újpesti TE Csíkszeredáról távozott vesztesen.
Erste Liga: kikapott Gyergyón a BJAHC, Fehérváron nyert a DVTK
Vereséget szenvedett az első helyen álló Budapest Jégkorong Akadémia a Gyergyói Hoki Klub ellen a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) pénteki játéknapján. A Ferencváros Brassóban kapott ki, a DVTK idegenben győzte le a FEHA19-et, míg a DEAC otthon győzedelmeskedett a Dunaújvárosi Acélbikákkal szemben. Az UTE Csíkszeredáról távozott vesztesen.
Vb 2022: 56 éve nem lőtt olyan keveset európai csapat, mint a hollandok
2022-11-25 18:59 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint ismert, Hollandia 1–1-es döntetlent játszott Ecuadorral a katari labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának 2. fordulójában. Nézzük a legérdekesebb statisztikákat a mérkőzéssel kapcsolatban!
Atlétika: Halász Bence és Kozák Luca az év legjobbjai idén
2022-11-25 18:38 | Nemzeti Sport - Sport
A Magyar Atlétikai Szövetség a hivatalos honlapján kihirdette, hogy kiket választott meg az év legjobbjainak. A férfiaknál a kalapácsvető Halász Bence, a nőknél a gátfutó Kozák Luca kapta meg az elismerést. Az év edzője Németh Zsolt lett.
2022-11-25 18:37 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Hollandia 1–1-es döntetlent játszott Ecuadorral a katari labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának 2. fordulójában.
Davis-kupa: egyenlítettek az ausztrálok, a páros dönt a fináléba jutásról
2022-11-25 18:14 | Nemzeti Sport - Sport
Az ausztrál Alex de Minaur két játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet, így a két válogatott 1-1-re áll a férfi tenisz Davis-kupa málagai elődöntőjében.
50 Ft | Lakás, otthon, kert, barkács | Borsod-Abaúj-Zemplén | Országos
Öttusa: edzőtábor után versenyekkel készülnek a válogatottjaink
2022-11-25 17:46 | Nemzeti Sport - Sport
Pénteken ért véget az öttusázók idénynyitó alapozó edzőtábora, szombaton pedig vívó- és lovasversenyen indulnak a válogatott versenyzők.
Videó: megtaláltuk a legvidámabb segítőt a vb helyszínén
2022-11-25 17:27 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint arról csütörtökön beszámoltunk, a katari labdarúgó-világbajnokság helyszínén külön embereket jelölnek ki arra, hogy egy szivacsból készült hatalmas ujjal tereljék a vendégeket a megfelelő irányba. És a jelek szerint van, aki ezt a feladatot is képes széles mosollyal az arcán végezni – íme!
Vízilabda vk: kisorsolták az 1. divízió első selejtezőcsoportjait
2022-11-25 17:20 | Nemzeti Sport - Sport
Pénteken Budapesten kisorsolták a vízilabda világkupa 1. divíziójának első selejtezőcsoportjait.
NHL: csőtörés miatt elmarad a Nashville–Colorado mérkőzés
2022-11-25 17:07 | Nemzeti Sport - Sport
Csőtörés miatt nem rendezik meg magyar idő szerint péntek este a Nashville Predators–Colorado Avalanche mérkőzést az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).
A Puskás Arénában ismét találkozott a magyar futball válogatottja
2022-11-25 16:55 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
Megemlékezést tartott a Magyar labdarúgó-szövetség a Magyar labdarúgás napján, az eseményre – mint mindig – korábbi és jelenkori válogatottak és szövetségi kapitányok is meghívót kaptak.
Párizs 2024: Románia 16 ötkarikás érmet remél
2022-11-25 16:49 | Nemzeti Sport - Sport
Románia abban bízik, hogy sportolói tizenhat érmet szereznek a 2024-es párizsi olimpián.
Videó: libabőr – így üvöltött a spanyol kommentátor Irán első góljánál!
2022-11-25 16:44 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint beszámoltunk róla, a katari labdarúgó-világbajnokság 2. fordulójának első meccsén, a B-csoportban Irán a 98. és a 101. percben szerzett gólokkal 2–0-ra győzött Wales ellen. A mérkőzés spanyol kommentátora az ilyen pillanatokért él, hallani kell, ahogy eksztázisba került az első találat után. Libabőr!
Északi összetett: hat másodperc döntött az év első vk-versenyén
2022-11-25 16:30 | Nemzeti Sport - Sport
Julian Schmid győzelmével ért véget Rukában az évad első világkupaversenye északi összetettben. A 23 éves német sportoló pályafutása során először nyert vk-viadalt.
Lassú iram, kevés helyzet: iksz az angol–amerikai meccsen
2022-11-25 15:28 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Az angol válogatott 0–0-s döntetlent játszott az Egyesült Államokkal a labdarúgó-világbajnokság B-csoportjában a 2. fordulóban.
Vb 2022, B-csoport: Anglia–Egyesült Államok – élőben az NSO-n!
Az első körben magabiztos és nagyarányú győzelmet arató Anglia a döntetlennel rajtoló Egyesült Államok ellen lép pályára. A két csapat legutóbbi világbajnokságon rendezett egymáss elleni mérkőzése 1–1-es döntetlennel zárult 2010-ben. Kövessék a találkozó legfontosabb eseményeit tudósításunk segítségével.
Vb 2022, A-csoport: Hollandia–Ecuador élőben az NSO-n!
A katari labdarúgó-világbajnokság csoportkörének második fordululójában Hollandia és Ecuador vívja a A-jelű kvartett rangadóját.
Videó: Szoboszlai duplázott a Lipcse edzőmeccsén, 20 méterről is betalált
2022-11-25 15:27 | Nemzeti Sport - Sport - Foci
A világbajnokság ideje alatt sem lassít az RB Leipzig magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik: a játékos kétszer is betalált csapata pénteki felkészülési mérkőzésén a Radomiak ellen (6–0).
Vb 2022: CR igazi vezér volt, az önmarcangoló kapust vigasztalta
2022-11-25 15:26 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Mint ismert, Portugália 3–2-re legyőzte Ghánát a labdarúgó-világbajnokság H-csoportjában az 1. fordulóban. A találkozó utolsó percében a portugálok kapusa, Diogo Costa letette a labdát, s nem vette észre a mögötte leselkedő ghánai csatárt, aki könnyedén kiegyenlíthetett volna. A lefújás után Cristiano Ronaldo igazi vezérként viselkedett, s megvigasztalta az önmarcangoló kapust – olvasható a maisfutebol.iol.pt oldalán.
Kajak-kenu: bokrétaünnep a Kovács Katalin Akadémiánál
2022-11-25 15:20 | Nemzeti Sport - Sport
A 13. század óta élő hagyománynak megfelelően ünnepelték meg, hogy a Sukorón épülő kajak-kenu akadémia komplexuma szerkezetének megépült a legmagasabb pontja.
2022-11-25 15:03 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Szenegál 3–1-ra legyőzte a házigazda Katart a labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának harmadik mérkőzésén. Ezúttal is remek, gólokban gazdag második félidőt láthattunk a tornán.
Vb 2022: Neymar és Danilo sem játszhat már a csoportkörben
2022-11-25 14:59 | Nemzeti Sport - Sport - Foci VB 2022
Neymar és Danilo sem léphet pályára a brazil labdarúgó-válogatott soron következő két csoportmérkőzésén a katari világbajnokságon – közölte a hírt az O Globóval a csapat orvosa, Rodrigo Lasmar.